Prodej mláďat

Morčátka do nového domova odchází zhruba ve 4 týdnech a váze 250g. Upředňostňuji zájemce o 2 morčátka naráz. Morče je společenské. Potřebuje společnost svého druhu nebo dostek vašeho času. 

Morčátko si pořizujte až tehdy, když máte zařízenou klec a dostatek sena (hlavní složka potravy). Granule stačí 2-3x do týdne. Denně čerstvou zeleninu (mrkev,petržel, celer-100g na 1 zvíře v několika dávkách), menší podíl ovoce jako pamlskek. Do napaječky můžeme přidávat vit C. Na obrušování zubů větvičky ovocných stromů nebo vrby. 

Morčátka jsou citlivá a je potřeba apatii či jakýkoliv zdravotní problém řešit ihned u veterináře. Do 3 dnů může být po morčátku. Metabolismus mají rychlý. Vždy je lepší prevence a nemocem předcházet správnou péčí.

Jaké chovat pohlaví a počet zvířat?

Doporučuji chovat 2-3 samice společně nebo 2 samce,kteří jsou spolu od mala. Nebo o dost staršího a odstavené mládě.

Můžete postupně seznámit i starší samce, ale je to obtížnější a nemusí se to podařit. Seznamování dvou dospělých samic bývá jednoduší. Vždy ale na neutrálním prostředí. Ne, že tu jednu novou strčíte do klece k té druhé. První si bude hlídat své místo. 

Někdy i bráškové, jak dospívají se můžou časem začít ,,hádat´´. Cvakají zuby a protivníka koušou většinou do zadku. Honička dokola, prdelka bez chlupů, někdy až do krve. Do takového stádia to prosím nikdy nenechte dojít. Vždy hned oddělit, třeba přes pletivo, aspoň na sebe vidí. Můžete zvážit i kastraci samce. Pak nedochází k nechtěným potomkům, když máte samce a samici pořád společně (což je dost nezodpovědné, samice nemá klid a potřebný odpočinek od vrhů). Samici připouštíme asi v půl roce života o váze 500-700g. Nejpozději do 1 roku života by měla mít první vrh. Pak dle kondice 2-3x do roka.

Pokud je samice malá, nepřipouštět vůbec.

Průměrný věk morčete je cca 7let, záleží na stravě a na spoustě dalších věcí.

Každé morče je individuální. Mám pohoďáky se kterými málo co hne a pak jednice, kteří by nejraději vyskočili z 20cm ohrádky a pelášili pryč.

Každopádně jejich neutichající apetit a roztomilý kukuč Vám dokáže zvednout náladu i vybílit peněženku :-)

Přeji všem mnoho radosti s těmito úžasnými zvířátky.

Morčátka jsou oblíbená pro svoji pohodovou povahu. Narozdíl od křečků vás málo kdy kousnou a rádi přijímají potravu z ruky. Dorozumívají se několika hlasovými projevy a mají převážně denní aktivitu.

Děkujeme, že jste si vybrali nás a nepodoprujete prodej zvířat ve zverimexech.

Mláďátko, které si vyberete je zdravé a můžete se při osobním předání podívat na rodiče.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Volné morčátka pro Vás:


Nyní není žádné volné k prodeji.Další  2 vrhy v prosinci 2019 a lednu 2020.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud chcete k morčátku i granulky na které je zvyklé, napište předem, nachystám Vám tolik, kolik budete chtít. Děkuji.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zvířátka je možno poslat profesionální dopravou-přivez-zvíře.cz za 350kč. Zásilka do 3kg.

https://www.privez-zvire.cz/

Po domluvě a proplacení cesty je také možné se domluvit na odběru ve městech: Olomouc, Šumperk, Jeseník, Ostrava, Praha a Brno.

Vždy ale preferuji osobní předání u nás v Mitrovicích. Kousek jsou Loštice (tvarůžky) a Litovelské Pomoraví, které určitě stojí za to navštívit. Tak hurá na výlet.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Závaznou rezervaci Vám udělám po zaplacení zálohy, která je 50% z ceny morče, králíčka. Záloha se vrací jen v případě úhynu z naší strany nebo jde dohodnou odběr jiného morčátka. Pokud chcete, můžete posílát celou částku naráz.

Číslo účtu: 

000000-0222271703/0600 (Moneta)


(Peníze z prodaných zvířat jdou opět do chovu. Na nákup krmiva, steliva a veterinární péči.)